Informatie over deze website en WEKA Business PublishersE-mail ons
Home Nieuwsbrief Links Producten Download
Bladeren Abonneren Zoeken Top 10
Jaargang 2008
Jaargang 2007
Nr 3, week 41
Nr 2, week 24
Nr 1, week 10
Jaargang 2006
Jaargang 2005
Jaargang 2004
Jaargang 2003
Jaargang 2002
Jaargang 2001
Jaargang 2000
Jaargang 1999

Inhoud E-commerce Update
Nr 3, week 41 2007
SITE-TIP
  Webwinkelen vanuit je luie stoel!
MARKETING & SALES
Google gokt op meer zakelijke klanten
Forse toename aantal nieuwe online kopers
MARKTONDERZOEK & RESULTAATMETING
Online auto kopen wordt aantrekkelijker
Zoekmachinemarketinginvesteringen verdubbelen in 5 jaar
ADVERTISING & PROMOTIE
Behavioral targeting gaat als een speer
Bedrijven uitgekeken op Second Life
BETALEN & VEILIGHEID
7  Voorlopig geen Europees ‘iDeal’
Tevredenheid overheerst bij verzekeren via internet
WETGEVING
Torenhoge boete voor downloaden
TECHNIEK & STRUCTUREN
10  Spammers misbruiken YouTube-functionaliteit
11  Nieuwe technologie moet phising bestrijden
Medewerkers aan dit nummer
Voorlopig geen Europees ‘iDeal’
De EU streeft naar de vorming van één online-betaalstandaard voor alle landen, vergelijkbaar met het Nederlandse iDeal. De vorming van een Single Euro Payments Area (SEPA) blijkt echter moeilijker dan gedacht. Een Europese standaard voor online betalingen is dan ook nog ver weg.

Veiligheid is het grootste struikelblok volgens Erik Tak, manager Card & iDeal bij Currence. “Wat het lastig maakt is dat het ene land verder is dan het andere in de ontwikkeling van een eigen betaalsysteem. Landen zullen hun betaalsysteem niet snel inruilen voor een ander systeem.”

Een werkgroep van de Europese Raad voor Betalingen (EPC) komt hopelijk volgend jaar met een antwoord om het Europese online betalingsverkeer te standaardiseren. Volgens Currence maakt iDeal een aardige kans om tot Europese standaard te worden verheven. Veel webwinkels bieden het betaalsysteem aan:
• 72% van de webwinkels in Nederland biedt iDeal aan;
• 60% overschrijvingen;
• 47% Visa;
• 46% MasterCard.

iDeal is erg bekend en veel winkeliers bieden het aan. Maar 10% van de webshops ontmoedigt het gebruik ervan. Zij brengen meerkosten in rekening, gemiddeld € 3,15 per transactie. Uit het onderzoek van Currence blijkt verder dat 11% van de Nederlandse webwinkels voor alle aangeboden betaalmethoden extra kosten berekent. “Vaak komen hier nog verzendkosten bij. Consumenten worden op die manier verrast met bijkomende kosten”, aldus Tak. “Ik ben benieuwd naar het percentage dat door die hoge kosten het koopproces niet afmaakt. Veel webwinkels proberen zo kennelijk wat marge op hun producten terug te verdienen, maar of dat slim is vraag ik me af”, aldus Tak.

Bron: www.home.nl 
Waardeer artikel
Print artikel
Print E-commerce Update
E-mail dit aan ...

© 2010 WEKA Uitgeverij B.V.